Architektura ogrodowa

Odrębną częścią naszej działalności jest projektowanie i budowa architektury ogrodowej. Nasz zespół stworzy dla Państwa nowoczesną altanę, solidny taras, wygodną huśtawkę, elegancki car port (wiata samochodowa) lub drewniany ogród zimowy. Nasza firma, wykorzystując drewniane elementy gięte i proste, stworzy element architektury ogrodowej zawsze idealnie dopasowany do Państwa potrzeb, a także do stylu domu.
Tarasy i podesty są przez nas budowane również na potrzeby biznesu: wystaw i ekspozycji – wszędzie tam, gdzie Państwa działalność i produkty powinny zostać atrakcyjnie zaprezentowane. Każdy element naszych konstrukcji jest zabezpieczany dwiema warstwami impregnatu, lakierobejcy lub oleju i dodatkowo woskowany lub lakierowany, co gwarantuje kilkuletnie użytkowanie.

Realizacje

Elewacja Łask

Prace polegające na stworzeniu drewnianej elewacji  nasz zespół przeprowadził we współpracy z firmą PUR-HOME. Po stworzeniu konstrukcji pod deskę elewacyjną fachowcy wykonali  specjalistyczny natrysk piany której zadaniem było ocieplenie i wygłuszenie  elewacji, piana została profesjonalnie zabezpieczona folią. Ostatnim etapem prac był montaż deski elewacyjnej i zabezpieczenie jej czterema warstwami oleju.   Docieplenia pianą pur są idealnym rozwiązaniem dla tego typu konstrukcji. W porównaniu ze styropianem lub wełną,  wysokiej jakości  piana stosowana przez pur-home pozwala uzyskać lepsze o 30% parametry cieplne.;

Projekt i realizacja: Zespół KONCEPT ,  Firma PUR-HOME www.pur-home.pl
Miejsce realizacji: Łask

Taras z modrzewia syberyjskiego

Taras wykonany z modrzewia syberyjskiego i ozdobiony szwedzkimi impregnatami które charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, są antypoślizgowe a wąska paleta ciepłych barw nie przysparza problemu  w wyborze  koloru, ponadto doskonale oddają rysunek drewna. Bardzo wysoka cena tych impregnatów przekłada się na ich jakość w stu procentach.

Projekt i realizacja: Zespół KONCEPT 
Miejsce realizacji: Zduńska wola

Rewitalizacja pomieszczeń gospodarczych

Prace przy rewitalizacji „muru pruskiego” wykonaliśmy zgodnie z prośbą klienta, który zakupił budynki mocno nadgryzione zębem czasu i chciał zachować ich pierwotny wygląd. Pierwszym zadaniem było delikatne wypiaskowanie cegły, wypełnienie ubytków, i impregnacja. Kolejny etap to renowacja belek w murze i zabezpieczenie ich przed dalszą erozją. Drzwi i okna były tak zniszczone że nie dało się ich uratować, dlatego nasi fachowcy zastąpili je nowymi wykorzystując stare okucia. By ukryć klimatyzator stworzyliśmy dla niego obudowę z otwieranym bokiem dla serwisanta.

Projekt i realizacja: zespół KONCEPT
Miejsce realizacji: Łódź

Elewacja Łódź

Wymiana plastikowej elewacji na deskę elewacyjną oraz budowa tarasu z zadaszeniem sprawiły że dom w lesie zyskał nową twarz. Dodatkowo zerwano styropian spod plastiku a  fachowcy z Pur-home wykonali profesjonalną izolację pianą, zabieg ten pozwolił cieszyć się ciepłą lukarną i zredukować koszty ogrzewania.

Projekt i realizacja: zespół KONCEPT  i PUR-HOME www.pur-home.pl
Miejsce realizacji: Łódź

Pergola z ławkami

Ten element architektury ogrodowej został zaprojektowany przez inwestora i wykonany przez naszych fachowców z patynowanego drewna, (nie wymaga napraw malarskich).

Realizacja: zespół KONCEPT
Miejsce realizacji: Amsterdam

Huśtawka – hamak

Huśtawka – hamak zawieszona na linach, na dwóch belkach ustawionych pod kątem ok 60° względem podłoża. ława wykonana jest z niezwykle gładkiego drewna sosnowego zabezpieczonego woskiem.Ławę można przestawiać w dowolną pozycję od siedzącej do leżącej Oprócz ławy zamontowane są dwie huśtawki dla dzieci wykonane z drewna egzotycznego [abachi, nie nagrzewa się.] Wysokość całkowita; 260cm, szerokość całkowita 400 cm, wymiary ławy; szerokość 200 cm, głębokość siedziska 80 cm!! wysokość siedziska 85 cm!! dopuszczalne obciążenie 200kg. kolor i konfiguracja małych huśtawek dowolna.
By uniknąć nieestetycznego wycierania się trawy pod huśtawką wbudowaliśmy tam taras z deski modrzewiowej obustronnie ryflowanej. Taras powstał na tym samym poziomie co trawnik i zbudowany jest na konstrukcji stałej. By uniknąć zalewania, pod tarasem zrobiliśmy drenaż.

Projekt i realizacja: zespół KONCEPT
Miejsce realizacji: Zduńska Wola

Huśtawka

Wygodna huśtawka naszego projektu, z idealnie gładkiego drewna, olejowana i woskowana. Udźwig lin 2020 dan [ok. 1900 kg].
Szerokość ławy: 210 cm.
Głębokość 85 cm.
Wys. oparcia 85 cm.

Projekt i realizacja: zespół KONCEPT
Miejsce realizacji: Beleń

Taras z zadaszeniem

Według pomysłu klientki stworzyliśmy projekt tarasu o pow. 40m2 zadaszony dachem o pow 50m2.
Prace zaczęliśmy od demontażu starej altany i wyburzeniu ściany pod drzwi balkonowe by umożliwić bezpośrednie wychodzeniu z domu na taras.
Po zamontowaniu nowego okna z drzwiami [bez progu] przystąpiliśmy do budowy dachu którego konstrukcje stanowiło pięć mocnych kantówek osadzonych w murze. Podporą dachu były trzy belki osadzone w solidnych stopach zabetonowanych w gruncie. Dach pokryliśmy deską pióro wpust i położyliśmy papę 3D. By odzyskać zabrane przez dach światło z domu zamontowaliśmy w dachu dwa duże okna dachowe, świetnie doświetlające kuchnie. Następnie stworzyliśmy wygodne i bezpieczne schody z japońskimi oprawami świetlnymi. Podłoga wykonana z modrzewia na konstrukcji pływającej, by zminimalizować naprężenia.
Na koniec brukarz z zaprzyjaźnionej firmy ułożył kostkę granitową, a ogrodnik zrewitalizował trawnik.

 

Realizacja: zespół KONCEPT
Miejsce realizacji:Zduńska wola

Altana

Altana wykonana z drewna modrzewiowego barwionego i przecieranego według projektu inwestorki. Zamontowana na metalowych stopach zabetonowanych w ziemi. Do budowy konstrukcji użyliśmy tylko dwunastu wkrętów, dzięki sposobowi montażu „na zamek” nie stosowaliśmy ordynarnych kątowników metalowych (Każda nasza konstrukcja wykonana jest bez widocznych elementów metalowych).

Realizacja: zespół KONCEPT
Miejsce realizacji: Pabianice

Taras z drewna świerkowego

Projekt i realizacja: zespół KONCEPT
Miejsce realizacji: Kalisz

Zadaszenie nad tarasem

Na życzenie klienta nad istniejącym tarasem postawiliśmy konstrukcję,  którą przykryliśmy grubym szkłem [zaletą szkła jest to, że po nagrzaniu nie pachnie jak pleksa, łatwo utrzymać je w czystości i podobnie jak drewno jest naturalne, bo z piasku kwarcowego. Scianę granicząca z tarasem wyłożyliśmy ozdobnym kamieniem.donica na rabate powstała z patynowanych belek 8×8 cm.

Projekt i realizacja: zespół KONCEPT
Miejsce realizacji: Łódź

Mały taras

Zbudowany na jednym poziomie z trawnikiem. W egzotycznym drewnie umieściliśmy oprawy subtelnie rozświetlające teren wokół tarasu.

Projekt i realizacja: zespół KONCEPT
Miejsce realizacji: Połajewo nad jeziorem Gopło

Podesty

Podesty budowane na potrzeby handlu i ekspozycji budowane z sosnowych desek, są stosunkowo tanie i trwałe. Łatwo je przechowywać. Na zdjęciu pozostałość po jednym  z pikników w Łodzi.

Wiatrołap

Wiatrołap – konstrukcja szkieletowa, od wewnątrz ocieplony wełną Knauf Ecose[1] na zewnątrz wiatrołap izolowany styropianem charkteryzującym się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła 0,031 W/mK  .Podłoga i fundament ocieplone styropianem xps. Drzwi mają 9cm. grubości ocieplone  pianą i styropianem ,  osadzone są w ościeżnicy z litego drewna o grubości 16 centymetrów. Front wykończony deską imitującą bal, natomiast elewacja boczna pokryta została gładkim tynkiem i pomalowana w modne pasy. Wyniki badania termowizyjnego wykazały doskonałe parametry izolacyjne.  Staranie przemyślany projekt, użycie nowoczesnych materiałów oraz dokładne wykonanie pozwoliło nam uzyskać stylowo wyglądającą część domu i co najważniejsze energooszczędną.

[1] Wełna mineralna w ECOSE® Technology to innowacyjna izolacja, wolna od formaldehydu, fenolu i akrylu, bez dodatku sztucznych barwników oraz substancji rozjaśniających – jest naturalnie brązowa. Powstaje z szybko odnawialnych surowców, takich jak piasek kwarcowy i szkło z recyklingu.

 

Projekt i realizacja:  zespół KONCEPT

Miejsce realizacji: Zduńska wola

Nasz pomysł na huśtawkę

W przygotowaniu.

Pomysł na altanę lub domek letni

Wkrótce więcej inspiracji

Mniejsze pergole